[contact]

Ergün Diler Kimdir? - Kraliçe'nin Adamları

Ergün Diler Kimdir? - İzmir Buca’da doğdu. İlkokulu UMURBEY, orta ve liseyi ise Buca Lisesi’nde okudu. Mühendis olacakken arkadaşının doldurduğu

Ergün Diler Kimdir - Kraliçe'nin Adamları Türkiye'nin II. Kurtuluş Savaşı

İzmir Buca’da doğdu. İlkokulu UMURBEY, orta ve liseyi ise Buca Lisesi’nde okudu. Mühendis olacakken arkadaşının doldurduğu tercih formu yüzünden hiçbir fikrinin olmadığı BASIN-YAYIN Yüksekokuluna gitmek zorunda kaldı! Üzüldü! Çünkü yazı ile hiçbir ilişkisi yoktu! Okul İstanbul’daydı! İzmir’de kalıp hem futbol oynayacak hem de mühendislik okuyacakken yolu MARMARA ÜNİVERSTESİ’ne düştü.

Ergün Diler HDP bombayı biliyordu

Hayallerle gerçek başkaydı! Hayatın, daha doğrusu kaderin götürdüğü yere gitmekten başka çare yoktu! Yazı ile hayatının kesişeceğini hiç düşünmüyordu! Lise l’de Edebiyat öğretmenin verdiği kompozisyonu kendisi yazdığı halde inandıramamış üstüne azar işitmişti! Lise sıralarında kalan yazı ile soğukluğun daha sonra hayat tarzı olarak geri döneceğini bilmiyordu.

Üniversiteyi 4 yılda bitirdi. Okul bitmeden SABAH Gazetesinde gece çalışmaya başladı. Gece işe gidip, sabahlan okula koşuyordu. 2 saat uykuyla sınavları verdiği zamanlar oluyordu. 5 Nisanda iş başı yaptı. Ay sonunda yani 25 günlük çalışma karşılığında beklediğinden fazlasını aldı! Temposunu beğenen müdürü 25 günde zam yapmayı uygun görmüştü!

Bu jestle meslekten kopamayacağını anladı!

Ürettikçe, başarılı oldukça “dik” duracağını gördü! Ama hayatın ne getireceğini kimse bilmiyordu, işe başlamanın sevincini yaşayamadan BABASINI kaybetti! Çök sevdiği babası gidince bir kolu eksik hissetti! Annesiyle arasındaki bağ daha da güçlendi! Annesi artık aynı zamanda babaydı da...

İstanbul ve İzmir uzak ta olsa telefonla konuşmadıkları 1 saatleri bile yoktu! Hayatta en çok anne ve babasından aldığı hayır duaya güvenirdi!

Onları hiç kırmamıştı!

Annesinin kendisine hamileyken gördüğü rüya onun tek motivasyon kaynağıydı! Annesi vefat etmeden “Oğlum o rüyayı hiç unutma!” diye tembihlemişti!

Ailesinden kalan tek miras ÇALIŞMAKTI!

Öyle yaptı. Hep çok çalıştı. Maddi karşılık beklemeden başkasının

işlerine koştuğu çok zaman oldu.

Derken karşısına Almanya’da büyümüş ve kendisi gibi İstanbul’a eğitim için gelmiş olan ZEHRA çıktı! Aşık olup evlendiler!

İki yıl sonra EFE ÖMER dünyaya geldi. Acemi bir baba olarak hiç fena değildi. Yakından ilgiliydi! Büyüdüğünü ıskalamak istemiyordu.

Efe daha bebeklikten itibaren zamanını gazetelerde geçirmeye başlamıştı. Gazeteler arasında gidip gelirken kızı KAYRA NİSA dünyaya geldi. Ev artık 4 kişiydi! Ve İstanbul giderek İzmir’in yerini almıştı! Memleket artık 7 tepeli şehirdi!

Bu şehrin kuralları ve ritmi vardı!

Genç gazeteciyken birçok isim tanımış ve yükselmelerini not etmişti! Kendisi çalışsa da hep çalışanların yükselmediğini görmüştü! İlişkileri çözmek ve peşinden gitmek ta o zamanlarda başlamıştı!

“Ne iş yaptığın değil kimi tanıdığın önemli!” sözünü hiç unutmamıştı! Ve hep birilerini TANIYANLAR ilerliyordu!

Ve bunlar ne hikmetse BEYAZ TÜRKLER’di!

Önce devleti, sonra parayı anlamaya koyuldu!

İnsanların “ŞANS” diyerek geçiştirdiği meselelere mercekle yaklaştı! Soru sordu! Cevapların peşine düştü! Cevaplayamadıklarını bir BİLENDEN öğrendi! Pes etmedi! Uzun bir çabaydı bu!

Her adımda bilinen her şeyin aslında YANLIŞ olduğunu fark etti! İlerledi!

Bıkmadı!

Sorun çok gerilerdeydi!

Osmanlı’nın neden ve kimin tarafından çökertildiğini keşfetti! Cumhuriyet’in ne şartlarda kurulduğu anladı! İNGİLİZLER’i buldu! Gizli gerçek Londra’nın Türkiye içindeki eliydi!

Her baktığı yerde aynı işaretlerle karşılaştı!

O eli kırmaya gücü yetmese de deşifre etmek için yazıya soyundu!

Bu kitap böyle bir yolculuğa çıkan gazetecinin sizlerle paylaştığı küçük bir kısımdı!

Gizli gerçek kitaplara sığmayacak kadar büyüktü! Ama başlamak bitirmenin yarısıydı!

Bu inançla KRALİÇE’nin ADAMLARInı anlatmaya koyuldu!

Herkes okusun ve bir sonrakine aktarsın diye...

“Eğer davaya onlar kadar inanmazsak kazanma şansımız hiç yok!” diye kalemi eline aldı...

“Ülkeyi ya bizler ya onlar yönetecekti!” diyordu herkese...

“Kontrolü biz ele geçirirsek ortaya anlatılacak bir hikâye” çıkacağına yürekten inanıyordu!

Eğer siz de inanıyorsanız okuyun ve okutun!

Twitter : http://twitter.com/ergn_diler
Facebook : http://facebook.com/ergundileryazar
Takvim : http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/ergundiler/Arsiv
Kraliçe'nin Adamları  Kitabını Satın Almak İçin : http://www.kraliceninadamlari.com/

İçerik Anahtar Kelimeleri

YORUMLAR

Ad

Afrika,9,Allah (c.c.),147,Amerika,25,Asya,15,Avrupa,38,Başka Şeyler,56,Bayram,4,Belgesel,23,Bilginler ve Sanatçılar,36,Bilim,11,Cafcaf Dergisi,3,Cihazlar,6,Cumhuriyet Tarihi,33,Çin,10,Derin Tarih,6,Dini Videolar,19,Edebiyat,10,Ekonomi,1,Erkek,7,Galeriler,32,Gündem,34,Gündem Ötesi,12,Hadis-i Şerif,34,Hayvanlar,23,Hz. Muhammed (s.a.v.),80,İbadet,47,İlginç,3,İlginç Programlar,4,İngiltere,19,İnternet,21,İslam,114,Kadın,5,Karikatür,3,Komik,1,Kuran-ı Kerim,28,Kültür,12,Manşetler,10,Mobil,1,Mümin,40,Müslüman,1,Namaz,34,Ortadoğu,23,Oruç,16,Osmanlı Tarihi,66,Osmanlıca Dersleri,39,Oyun,5,Öteki Gündem,7,Ramazan,16,Rusya,18,Sağlık,7,Sancaktar Dergisi,6,Siyaset,28,Tarih,134,Tarihin İzinde,6,Tarikat,14,Tasavvuf,21,Teknoloji,13,Test,3,Türk Tarihi,39,TV Programları,69,Uzay,1,Videolar,61,Yaşam,41,
ltr
item
Yolcu Misali: Ergün Diler Kimdir? - Kraliçe'nin Adamları
Ergün Diler Kimdir? - Kraliçe'nin Adamları
Ergün Diler Kimdir? - İzmir Buca’da doğdu. İlkokulu UMURBEY, orta ve liseyi ise Buca Lisesi’nde okudu. Mühendis olacakken arkadaşının doldurduğu
http://1.bp.blogspot.com/-Z9QfPAj9FiM/U3dcmjUnFxI/AAAAAAAAB5c/Oa7WDjDuAXs/s1600/ergun-diler-kimdir-kralicenin-adamlari-turkiyenin-II-2-kurtulus-savasi.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-Z9QfPAj9FiM/U3dcmjUnFxI/AAAAAAAAB5c/Oa7WDjDuAXs/s72-c/ergun-diler-kimdir-kralicenin-adamlari-turkiyenin-II-2-kurtulus-savasi.jpg
Yolcu Misali
http://www.yolcumisali.com/2014/05/ergun-diler-kimdir-kralicenin-adamlari-turkiyenin-II-2-kurtulus-savasi.html
http://www.yolcumisali.com/
http://www.yolcumisali.com/
http://www.yolcumisali.com/2014/05/ergun-diler-kimdir-kralicenin-adamlari-turkiyenin-II-2-kurtulus-savasi.html
true
814739504961278948
UTF-8
Yazılar Yükleniyor Sayfa Bulunamadı TÜMÜNÜ GÖSTER Devamı Cevapla Cevabı İptal Et Sil By Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Göster SİZİN İÇİN ÖNERİLEN ETİKET ARŞİV ARA TÜMÜN YAZILAR İsteğinizle eşleşme bulunamadı Anasayfaya Geri Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Mayıs Haziran Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık şimdi 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 saat önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 hafta önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK PREMIUMDUR. Kilidini açmak için lütfen paylaşın Tüm Kodu Kopyala Tüm Kodunu Seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. Kodları / metinleri kopyalayamıyor, kopyalamak için lütfen [CTRL] + [C] tuşlarına (veya Mac ile CMD + C'ye) basınız